Adele pokořila rekord Whitney Houston na špici amerického žebříčku

- Celebrity autor: Danica Klein

Britská zpěvačka Adele překonala rekord nedávno zesnulé Američanky Whitney Houstonové, když její album 21 zaznamenalo 21. týden v čele amerického žebříčku alb Billboard. Tak dlouho svou desku neměla na špici hitparády žádná ženská umělkyně.

Shodou okolností se Adele vrátila do čela žebříčku právě v době, kdy se prudce zvýšil i prodej alb a písní Houstonové, včetně její nejúspěšnější nahrávky, jíž je hudba k filmu Osobní strážce z roku 1992 se slavným hitem I Will Always Love You. Na Adele už to však nestačilo.

Adele předminulý víkend po operaci krku opět vystoupila na předávání amerických hudebních cen Grammy, kde získala šest cen a její album 21 se za oceánem prodávalo nejlépe za posledních 52 týdnů, když si ho koupilo 730.000 lidí. Adeliny desky se od jejího vydání v únoru 2011 prodalo na celém světě více než 18 milionů kopií.

Čtěte také: Grammy ovládla Adele a pocta Whitney Houston

Houstonová, která měla problémy s drogami a alkoholem, zemřela předminulou sobotu ve vaně hotelového apartmá v Los Angeles. Její nejslavnější píseň I Will Always Love You se poté dočasně stala nejprodávanějším songem na internetu.

Slavnostní večer předávání Grammy den po úmrtí Houstonové byl částečně zasvěcen její památce. Popová diva byla pohřbena minulý víkend.

Čtěte více: Whitney Houston (†48) byla pohřbena vedle otce

Tagy: USA hitparáda umění hudba žebříček

Zdroje: ČTK