Pozor pánové! Ženy více přitahuje hladká hruď

10. 10. 2012 20:49 Vztahy autor: Michal Polák 0

Výsledky nové studie odhalily, že většina žen upřednostňuje holý hrudník před zarostlým nezávisle na zemi původu. Díky tomu se podařilo zároveň i vyvrátit tzv. hypotézu o vyhýbání se parazitům.

Hrudník s chlupy i bez

Hrudník s chlupy i bez, zdroj: ThinkStock

Tato preference hladké pokožky se potvrdila jak v zemích s nízkým výskytem parazitů, tak i v zemích s vysokým. “Podle evoluce by neochlupení muži měli být preferováni v místech (či kulturách) s velkým výskytem parazitů, což znamená blíže rovníku, kde se parazité vyskytují nejvíce,” řekl vedoucí výzkumu Pavel Prokop, profesor biologie na Trnavské univerzitě na Slovensku. “Porovnávali jsem dvě země, které se významně liší rozsahem výskytu parazitů, ale nenašli jsme naprosto žádné rozdíly v ženských preferencích,” uzavřel Prokop.

Prokop a jeho kolegové oslovili 161 tureckých a 183 slovenských žen, aby ohodnotili atraktivitu mužů s chlupatou a holou hrudí. Aby byla podoba mužů co nejvěrohodnější, výzkumníci měli k dispozici fotky mužů od krku až k jejich pasu s chlupatou hrudí a pak požádali ty samé muže, aby si hrudník oholili a znovu se vyfotili.

Holý hrudník je lepší

Turecko bylo vybráno, protože se v něm častěji vyskytují nemoci šířené parazity, jako malárie či horečka dengua. Na Slovensku se tyto nemoci vyskytují velice sporadicky, napsali výzkumníci. Očekávalo se, že turecké ženy budou senzitivnější k riziku parazitických onemocnění a budou si vybírat méně chlupaté muže než Slovenky.

Výsledky shodně ukázaly, že v obou zemích jen velice málo žen preferuje zarostlou hruď. Jen 20 procent žen označilo chlupaté hrudníky jako více atraktivní než holé.

Tagy: preference zeny

Zdroje: live science

Přidat komentář Vstup do diskuze (0 příspěvků)

reklama

čtěte dále

 • Melinda a Bill Gatesovi Žena Billa Gatese se topí v penězích, většinu však posílá na charitu

  13. 8. 2014 10:35 - Celebrity - 0

 • Justin Bieber Bieber opět v problémech: Policie zpěváka obvinila z vandalismu

  9. 7. 2014 19:20 - Celebrity - 0

 • Melanie Griffithová a Antonio Banderas Manželství Banderase a Griffithové končí, pár se rozvádí

  6. 6. 2014 21:08 - Celebrity - 0

 • Míša Nosková Míša Nosková zhubla 20 kilo a drží si nádhernou postavu! Zde je tajemství jejího úspěchu

  2. 6. 2014 10:46 - Komerční sdělení - 0

Přidat komentář Vstup do diskuze