Pozor pánové! Ženy více přitahuje hladká hruď


Výsledky nové studie odhalily, že většina žen upřednostňuje holý hrudník před zarostlým nezávisle na zemi původu. Díky tomu se podařilo zároveň i vyvrátit tzv. hypotézu o vyhýbání se parazitům.

Hrudník s chlupy i bez, zdroj: ThinkStock

Tato preference hladké pokožky se potvrdila jak v zemích s nízkým výskytem parazitů, tak i v zemích s vysokým. “Podle evoluce by neochlupení muži měli být preferováni v místech (či kulturách) s velkým výskytem parazitů, což znamená blíže rovníku, kde se parazité vyskytují nejvíce,” řekl vedoucí výzkumu Pavel Prokop, profesor biologie na Trnavské univerzitě na Slovensku. “Porovnávali jsem dvě země, které se významně liší rozsahem výskytu parazitů, ale nenašli jsme naprosto žádné rozdíly v ženských preferencích,” uzavřel Prokop.

Prokop a jeho kolegové oslovili 161 tureckých a 183 slovenských žen, aby ohodnotili atraktivitu mužů s chlupatou a holou hrudí. Aby byla podoba mužů co nejvěrohodnější, výzkumníci měli k dispozici fotky mužů od krku až k jejich pasu s chlupatou hrudí a pak požádali ty samé muže, aby si hrudník oholili a znovu se vyfotili.

Holý hrudník je lepší

Turecko bylo vybráno, protože se v něm častěji vyskytují nemoci šířené parazity, jako malárie či horečka dengua. Na Slovensku se tyto nemoci vyskytují velice sporadicky, napsali výzkumníci. Očekávalo se, že turecké ženy budou senzitivnější k riziku parazitických onemocnění a budou si vybírat méně chlupaté muže než Slovenky.

Výsledky shodně ukázaly, že v obou zemích jen velice málo žen preferuje zarostlou hruď. Jen 20 procent žen označilo chlupaté hrudníky jako více atraktivní než holé.

reklama

čtete dále

 • Zabijáci vztahu aneb každý občas šlápne vedle

  Zabijáci vztahu aneb každý občas šlápne vedle

  10.10.2012 16:48 – Vztahy 0

  Mnohokrát člověk udělá něco, co je proti vztahovým pravidlům. Nějaké vztahy tyto výkyvy ustojí a jiné ne. Záleží především na toleranci toho druhého. To co by jeden odpustil, jiný neodpustí nikdy. Ve vztahu se dá udělat spousta chyb, které si ani nepřipouštíme, nebo si je nechceme přiznat. více

 • 5 důvodů, proč milujeme neposlušné kluky

  5 důvodů, proč milujeme neposlušné kluky

  9.10.2012 11:43 – Vztahy 0

  Proutník, hajzlík a sukničkář! Čím větší zmetek, tím víc ho milujeme. Ale proč? více

 • 10 vět, které chce slyšet vaše partnerka

  10 vět, které chce slyšet vaše partnerka

  3.10.2012 09:15 – Vztahy 0

  Co chce vaše partnerka slyšet, když na vás kouká pohledem, který je plný očekávání? více

 • Meďánka si nechte na doma aneb co na muže nefunguje?

  Meďánka si nechte na doma aneb co na muže nefunguje?

  30.9.2012 20:00 – Vztahy 0

  Dávejte pozor milé dámy! I když si svým chováním a zjevem připadáte neodolatelné, věřte, že kluci to vidí jinak! Holky, zdá se vám, že ten make-up, co jste si právě udělaly, vypadá s vaší novou mini a botičkami na jehlách suprově? Tak pozor! Možná jste to právě přepískly a kluci si o vás budou spíše šuškat, než aby na vás mohli oči nechat. Podíváme se na pár přešlapů, které rozhodně nedělejte(nebo se o to alespoň snažte)! více